ledsen_nalle

...

Nu är jag inne på 9.e
skitdagen :-(((

Känns som jag fallit
en STOR bit ner igen.

Jag blir så himla ledsen :´-(

Jag hoppades att jag bitvis
skulle bli bättre & bättre
nu när jag börjat med Levaxin
men som det känns nu så går det
stadigt åt FEL håll.

Är så matt i kroppen att jag
med möda kan ta mig till toa
& tillbaka till soffan igen.

Kram på er <3 ... Nu är jag inne på 9.e skitdagen :-((( Känns som jag fallit en STOR bit ner igen. Jag blir så himla ledsen :´-( Jag hoppades att jag bitvis skulle bli bättre & bättre nu när jag börjat med Levaxin men som det känns nu så går det stadigt åt FEL håll. Är så matt i kroppen att jag med möda kan ta mig till toa & tillbaka till soffan igen. Kram på er <3

Av Anne-Sofie
19 maj, 2011
Annons

2 kommentarer

  • Av Anonym 20 maj, 2011

    Snälla vän!
    Du måste ha TÅLAMOD. Annars går du under, minns att vissa läkare säger att det tar 1-2 år innan man blir återställd. Fokusera på att göra saker som inte tar så mycket kraft, handarbeta, se på filmer etc.

    Det finns ingen annan utväg, tyvärr. De flesta av oss har gått igenom samma saker som du har gjort. Och det är inte skoj. Tålamod kvinna, tålamod!

  • Av Anonym 20 maj, 2011

    levaxin
    Alla kan inte ta upp syntetiskt T-4, tillhör den kattegorin själv, inte heller extra T-3 hjälpte, be att få prova Armore det hjälpte bättre för mig, tills den läkaren försvan, den nya ser bara på TSH värdet… så nu mår man som en urvriden disktrasa igen…

Comments are closed.